WYDARZENIA DNIA

Kalendarz wydarzeń

Sobota 10 Wrzesień 2022
 • Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022

  Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022

  Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, które zorganizują wspólnie Polska i Słowenia, odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 r.
 • Wielkie siatkarskie święto nadchodzi!

  Wielkie siatkarskie święto nadchodzi!

  Już niebawem w Katowicach rozpocznie się siatkarskie święto – Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Przypomnijmy, że w marcu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju. Decyzją Federacji gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia. W Katowicach zobaczymy m.in. reprezentację Polski, która właśnie tu będzie rozgrywała swoje mecze grupowe. W Spodku odbędą się również mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce oraz finał imprezy.
 • Rajd Śląska

  Rajd Śląska

  W dniach 9-11 września zaplanowano Rajd Śląska, którego organizatorem jest Fundacja Automobilistów przy współpracy z Automobilklubem Ziemi Tyskiej. Jest to kontynuacja poprzednich edycji Rajdu Mikołowskiego oraz Mikołowsko-Żorskiego. To imprezy w randze rajdu okręgowego, które są rozgrywane w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.
  Jeden z odcinków specjalnych będzie przebiegał przez Katowice!
  Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek województwa śląskiego. Bazą rajdu tak jak w latach poprzednich jest Stadion Śląski.
 • AKTYWNI RAZEM!

  AKTYWNI RAZEM!

  Już 10 września br. katowiccy społecznicy i społeczniczki będą obchodzili swoje wspólne święto i jednocześnie będą mieli okazję, by zaprezentować swoją działalność mieszkańcom naszego miasta.
  W godzinach od 12.00 do 16.00, na katowickim Rynku (Plac nad Rawą) stanie miasteczko NGO z udziałem ponad 50 organizacji pozarządowych i kilkuset społeczników działających na rzecz Katowiczan. Dzięki nim kolejni mieszkańcy i goście odwiedzający tego dnia Katowice będą mogli poznać szeroką i różnorodną działalność podmiotów III sektora, ich ofertę usług, formy wsparcia i aktywności.
  Wśród wystawiających się NGO spotkamy organizacje pomocowe wspierające różne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, organizacje pro ekologiczne, kulturalne, sportowe, edukacyjne, hobbystyczne, a także organizacje doradcze i strażnicze.
  Lokalnie działające NGO, jak co roku, zadbały o szereg atrakcji dla odwiedzających m.in. występy sceniczne, wystawę zdjęć i pamiątek z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konstytucji, wymianę książkową, animacje dla dzieci (malowanie buziek, modelowanie balonów i puszczanie wielkich baniek mydlanych), wielkoformatowe gry plenerowe, loterię fantową. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w szeregu warsztatów od kulinarnych, przez plastyczne np. malowania na wodzie, sensoryczne z zakresu hortiterapii czyli leczenia ogrodem, wykonywania biżuterii, warsztaty w duchu „zero waste", czyli jak nie marnować jedzenia, aż po warsztaty "sztrykowania i heklowania". Pojawią się również konsultacje z prawnikiem i mediatorem, bezpłatne pomiary ciśnienia, poziomu cukru we krwi i spirometria, a także nauka samobadania piersi.
 • VIII Bieg Fundacji Śląskie Anioły

  VIII Bieg Fundacji Śląskie Anioły

  Serdecznie zapraszamy na kolejną edycje biegu, organizowanego przez Fundację Śląskie Anioły, który odbędzie się 10 września.
  Start imprezy o godz. 11.00 na terenie Doliny Trzech Stawów przy stawach: Ozdobnym i Kajakowym. Do pokonania będzie bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi dla najmłodszych na dystansie 200 i 400 m.
  Organizator zapewnia tańce, marsze, biegi, zabawy i moc atrakcji dla wszystkich.
  Bardzo prosimy wszystkich uczestników, aby w tym dniu każdy przyszedł przebrany za Anioła, gdyż Fundacja szykuje wspaniałe nagrody za najpiękniejsze stroje!

Wydział Edukacji i Sportu, Referat Sportu Urzędu Miasta Katowice

ul. 3-go Maja 7, Katowice
(+48) 32 2593 720 | sportowe@katowice.eu
Proszę wpisać imię i nazwisko.
Proszę wpisać numer telefonu
Proszę wpisać adres email. Adres email nie jest poprawny.
Proszę wpisać wiadomość.